Lidé

Bruselský sen

Btcz

16:37 | 16.10.2008
Btcz

Hodnocení

Článek o prezentaci Československé republiky na EXPO 58 a pozvání na výstavu, která se k této události váže.

Bruselský sen
Bruselský sen

Jak již název prozrazuje, výstava zachycuje prezentaci Československé republiky v Bruselu, na soutěži v oblasti umění, zábavy a technologie – EXPO 58. Československá republika se zde stala absolutním vítězem díky bravurně sestavenému pavilonu. Ten působil jako jeden dokonalý ideově, umělecky a psychologicky korespondující celek. Návštěvníky na výstavě nečeká pouze expozice předmětů, které byly v Bruselu představeny.

V úvodní části prohlídky připomínají autoři zásadní historické události, které předcházely roku 1958 a formovaly soudobou společenskou náladu, která toužila po inovaci a změně. Jednalo se o léta neuvěřitelného technologického pokroku a bezmezné fascinace vesmírem. Tato historická sonda je nezbytná proto, aby mohli návštěvníci vnímat atmosféru tehdejší výstavy ve správném kontextu.

Nespočet dobových fotografií a videoprojekce filmových dokumentů seznamují s průběhem příprav československého pavilonu, způsobem výběru umělců a prezentovaných výrobků, ale i s úspěchem divadelních vystoupení Laterny Magiky, či pomocí autentických záběrů provádí diváky přímo po pavilonech výstavy. Návštěvníci mohou na vlastní oči spatřit originální kousky nábytku, elektroniky, perly českého sklářství, bravurní díla grafického designu či skvosty oděvního průmyslu.

Milovníci designu jistě ocení i závěrečnou část výstavy, která prostřednictvím předmětů vytvořených v „pobruselské“ době ukazuje, jak Expo 58 zasáhlo do života lidí a přineslo novou kulturní vlnu. Vznikl nový trend - Bruselský styl, kterým se všichni toužili obklopit a ani současný svět designu nezůstává pozadu. Slaví velký návrat a znovuobjevení Bruselského stylu a vzniká tak nespočet bravurních designérských produktů, které vedle dokonalého estetického prožitku přinášejí i trochu nostalgie.

Zdroj: Design-One.cz

Nepřehlédněte

Zemřel herec a dirigent Pavel Vondruška, člen Divadla…

Zemřel herec a dirigent Pavel Vondruška, člen Divadla Járy Cimrmana

7.2. | 09:10 Aktualne.centrum.cz

Herec a dirigent podlehl v nemocnici zranění, bylo mu 85 let

otevřený dopis

otevřený dopis

6.2. | 17:35 Unipa.cz

unipa, unie porodních asistentek je sdružuje porodní…

Zážitek z jedné vyučovací hodiny na romské škole. Blog…

Zážitek z jedné vyučovací hodiny na romské škole. Blog - Václav Vrána

1.2. | 11:30 Vaclavvrana.blog.idnes.cz

Politická satira, myslím si, že je jí stále málo. Upozorňuji…

KOMENTÁŘ: Co bude dál? Armáda, Mubarak, islamisté

KOMENTÁŘ: Co bude dál? Armáda, Mubarak, islamisté

31.1. | 08:46 Zpravy.idnes.cz

Situace v Egyptě připomíná Írán roku 1979. Západu se může…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym

Oblíbenost

Budka44