Technika | Herní svět

Dead Rising (Xbox 360)

Anonym

21:45 | 8.10.2008
Anonym

Hodnocení

Se zombie je sranda, to nám už před čtyřiceti lety dokázal George A. Romero. Dead rising v tomhle ohledu jde ještě dál. Je to amorální, je to černé, je to kontroverzní a především je to neskutečně zábavné...

Dead Rising (Xbox 360)
Dead Rising (Xbox 360)

V roce 2004 dokázal Zack Snyder tuhle oblibu nemrtvých lidí uvést pro nové tisíciletí v remaku Dawn of the Dead a o dva roky později se mohli i Xbox – fandové radovat. Zábava se zombies přiletěla na jejich konzoli od těch nejpovolanějších, od firmy Capcom mající na svědomí kultovní nemrtvou sérii Resident Evil. Residentem se možná zapsali do dějin, nejvíce se však Romerově podobě přiblížili právě s nyní recenzovaným Dead Rising.

O přiblížení by se vlastně ani moc mluvit nemělo, slovo vykrádačka v nejlepším slova smyslu padne asi lépe. Reportér Frank West dostane tip, že v městečku Willamette by mohl být parádní sólokapr. Armáda uzavřela všechny přístupové cesty a tak Frank požádá pilota helikoptéry, aby jej dostal do centra dění. Ve Willamette však řádí doslova peklo, mrtví se potulují po ulicích a požírají poslední živé. Frank však není žádné ořezávátko a namísto prostého focení ze vzduchu nechává pilota odletět s příslibem, že se za tři dny sejdou na střeše nákupního střediska. Náš reportér má tak skutečně dvaasedmdesát hodin na rozlousknutí záhady oživlých mrtvol, a že to nebude legrace je vám už jistě naprosto jasné. Naštěstí je v nákupním středisku ještě dost přeživších, kteří se snaží udržet zombies mimo komplex, bohužel (nebo spíš díky) kvůli stařence a její závislosti na své čivavě se nemrtví dostávají do budovy a Frank se rozhodne zachránit poslední živé stejně jako poznat tajemnou Isabelu.

Žánrově je Dead Rising akční sandbox se zombies. Cože to vlastně znamená? Jednoduše si děláte v tomhle virtuálním hřišti co se vám zamane. Jednotlivé lokace jsou zamořeny (doslova!) nemrtvými a náš hrdina všemožně putuje po jednotlivých sekcích nákupního střediska ve snaze posunout příběh dál či zachránit další živé lidi. Vzpomínáte si, jak v *Úsvitu mrtvých *hlavní hrdinové bojovali čím se dalo? Byla to sranda, že? V Dead Rising je to ještě větší sranda. Představte si veškeré náčiní, na které můžete v nákupním středisku narazit. Máte? No a všechny tyhle předměty můžete použít jako svoji zbraň. Můžete nasazovat zombies na hlavu masky plyšových medvídků, házet na ně CD nebo použijete vetší kalibr, sekačku, nákupní vozík, plasmovou televizi či ultimátní motorovou pilu nebo křovinořez. Je to amorální, je to černé, je to kontroverzní a především je to neskutečně zábavné. Tak, intelektuály jsme už zahnali, nyní nám tu zůstávají příznivci černého humoru a filmových béček.

Dead Rising byla jedna z prvních her uvedená na Xbox 360 a na kvalitě zobrazení je to znát. Zapomeňte na nějaké HD efekty, ale uvědomte si, že se na scéně klidně objeví přes dvě sta různých postav, které se naráz pohybují. Autoři si s nemrtvými opravdu vyhráli a přestože se jednotlivé zombie opakují, rozhodně je jejich variabilita obrovská. Nákupní centrum je skutečně rozsáhlé, takže pohled do dálky na všechny ty nepřátele je skutečná lahůdka. K tomu si připočtěte postupné levelování postavy v základních vlastnostech jako je zdraví, rychlost, síla nebo možnost učit se nové chvaty proti nepřátelům. Jako další zpestření máte, coby reportér, možnost fotit probíhající události, kdy vás hra hodnotí za kompozici nebo obsah snímku a za kvalitní fotky pak můžete získat zkušenosti, které se v této hře hodí neustále. Po celém středisku jsou rozesety oděvní obchody, takže si Franka můžete navlíknout do všemožných oblečků. Pohled na svalnatého borce, kterak v růžovoučkých koktejlkách likviduje nemrtvé, je skutečně k nezaplacení.

Zdroj: Galaxie.name

Nepřehlédněte

John: Jančík obviněn bude. Vytáhli jsme kostlivce ze…

John: Jančík obviněn bude. Vytáhli jsme kostlivce ze skříní :: Domácí :: ČT24

7.1. | 02:43 Ct24.cz

Praha – Minulý týden zrušil státní zástupce usnesení o…

Logitech G11 Gaming Keyboard

Logitech G11 Gaming Keyboard

7.1. | 02:43 Alza.cz

Profesionální herní klávesnice, ke které dostanete herní myš…

Shakes a Fidget - Cheat

Shakes a Fidget - Cheat

7.1. | 02:43 Shakes-And-Fidget.cz

Návod jak vydělat neomezené množství zlaťáků a houbiček

Alternativa k PPC kampaním od společnosti mClick je tu!

Alternativa k PPC kampaním od společnosti mClick je tu!

13.11. | 15:04 Webitech.cz

Jedná se o systém s názvem mClick, který spustila Česká…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym

Oblíbenost