Kultura | Hudba a MP3

Gavin Rossdale: Wanderlust

Anonym

07:32 | 3.10.2008
Anonym

Hodnocení

První sólová deska frontmana dnes již neexistují kapely Bush aneb Gavin Rossdale je šťastný a zamilovaný?

Gavin Rossdale: Wanderlust
Gavin Rossdale: Wanderlust

Dnes již částečně zapomenutí Bush patřili na přelomu první a druhé poloviny 90. let k předním post-grungeovým kapelám.A to díky silné dvojce mnohonásobně platinových alb Sixteen Stone a Razorblade Suitcase, podložené svou schopností napsat chytlavé hity jako „Glycerine“, „Swallowed“ či „Greedy Fly“. S postupem let se však museli vyrovnávat se zmenšujícím se zájmem fanoušků, kteří přesídlili k jiným, populárnějším žánrům. Pokus o částečnou změnu stylu – větší příklon k elektronice – však nepříznivou situaci nezvrátil, a tak kapela v roce 2002 po vydání čtvrté desky Golden State ohlásila rozpad.

Následný pokus o navázání na tvorbu Bush s kapelou Institute přináší Gavinovi jenom další komerční neúspěch. Snad proto je fungování kapely brzo přerušeno a Gavin se může konečně nerušeně věnovat své rodině. Jednoho dne sedí ve své obrovské vile a společně s Gwen přemýšlí, čím by se mohl zabavit: „A nemohl bys zase začít zpívat?“ zeptá se už zoufalá Gwen. „Miláčku, to by asi nešlo, nemám o čem zpívat.“ a v duchu ho napadne, že ten člověk, který si před lety v Seattlu prohnal kulku hlavou, věděl asi moc dobře proč. Na(ne)štěstí právě v tu chvíli zažvatlá něco jejich malý syn a téma o čem zpívat je na světě. „Budu zpívat o tom, jak jsem šťastný a jak vás všechny miluju.“ pronese Gavin s vítězným úsměvem. Nezdá se vám to trochu povědomé? Ten, kdo si vzpomněl na loňskou sólovku Chrise Cornella, se bohužel trefil správně. Nabroušené album plné grungeových vypalovaček se v žádném případě nekoná, naopak se dočkáte poklidných pop-rockových skladeb. K rockovým kořenům se na albu hlásí pouze skladba „If You're Not With Us You Are Against Us“ a nutno podotknout, že ostudu rozhodně nedělá, což se s jistotou o zbytku alba říct nedá. Na produkci se podílelo mnoho elitních jmen jako Lynda Perry či Bob Rock, ale ani jim se nepodařilo album dostat z šedého průměrného mainstreamu. I když určité hitové náznaky („Can't Stop The World“, „Love Remains The Same“) by tu byly, většina skladeb je po obsahové stránce tristně prázdných, nudných a nic neříkajících. Při poslechu sice nijak neurazí, ale zároveň ve vás nic nezanechají. K čemu je deska, která nikomu nic nedá? Není to přece škoda, nechat takový hlas pořádně nevyužitý?

Čtěte také:

A co na to fanoušci? O jejich existenci se dá úspěšně pochybovat (většina lidí si dnes Gavina pamatuje pouze jako manžela Gwen Stefani), napovídá tomu i komický fakt, že přívětivé radio-friendly album Wanderlust dopadlo ve všech možných žebříčcích ještě hůře než debut kapely Institute. Tak snad příště Gavine, se silnějšími skladbami a bez strachu z hutných rockových vypalovaček, které nás zvednou ze židle, pozdravuj Gwen a děti.

Zdroj: Galaxie.name

Nepřehlédněte

Už to nejde jako za mlada:-)

Už to nejde jako za mlada:-)

7.1. | 02:43 Video.maxizabava.cz

Zábava v důchodu aneb už to tolik nejde:-)

Horkýže slíže vydávájí výběrovku a jedou na turné

Horkýže slíže vydávájí výběrovku a jedou na turné

7.1. | 02:43 Koule.cz

Slovenští punkrockeři Horkýže slíže vydávají pod názvem V…

Iron Man 3 - první trailer

Iron Man 3 - první trailer

23.10. | 20:39 Filno.pise.cz

Včera jste se mohli podívat na první plakát k filmu Iron Man…

Zrecykluj song a vyhraj vlastní videoklip

Zrecykluj song a vyhraj vlastní videoklip

7.10. | 14:53 Hudebniakce.cz

Máte kapelu nebo jen rádi zpíváte, chtěli by jste natočit…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym

Oblíbenost