Koníčky | Cestování

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Anonym

11:25 | 31.3.2010
Anonym

Hodnocení

Německo je země s bohatou minulosti, která měla velký vliv na České země, podobně jako Rakousko. Německo navíc hrálo hlavní roli v obou světových válkách. V Německu je spousta památek a historických měst. Dnešní Německo má dnes nejvýkonější ekonomiku EU

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit
Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Německo je země s bohatou minulosti, která měla velký vliv na České země, podobně jako Rakousko. Německo navíc hrálo hlavní roli v obou světových válkách. V Německu je spousta památek a historických měst. Dnešní Německo má největší ekonomiku ze zemí EU a je to stát s poměrně velkým vlivem na mezinárodní scéně, ikdyž v minulosti ten vliv byl ještě větší.

Cestu hledejte na spojnici měst Würzburg, Weikersheim, Creglingen, Rothenburg, Pfaffenwinkel, Neuschwanstein Füssen. Mapu s vyznačenými městy na trase najdete zde. V minulosti se jednalo o významnou obchodní cestu, dnes si tato cesta zachovala hodně ze svého středověkého charakteru. Silnice se často vine v zapadlých koutech skrz malebná městečka a vesničky. Na cestě potkáte gotické katedrály, roubené domky, historické hotely a často zde probíhají středověké slavnosti. No a na závěr - opravdu pohádkový hrad Neuschwanstein na úpatí Alp je nádherně romantický. A pokud jste milovníci historických parních lokomotiv, tak od konce března do konce října, každou 4. neděli v měsící vyjíždí historická souprava na trase Nördlingen - Feuchtwangen. Více informací o vlaku najdete zde.

Tímto městem prochází "Romantická cesta" o které jsme hovořili výše. Město bylo založeno už za dob Říma a bylo pojmenované podle římského císaře Augusta. Augsburg je malebné historické město, kterému dominují památky, například kostel Svaté Anny, v němž působil Martin Luther.

Tímto zámkem se inspiroval i Walt Disney pro ztvárnění svého hradu pro Šípkovou Růženku. Tento krásný zámek je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Německu.

Zdroj: Radicestujeme.eu

Nepřehlédněte

Optimalizujte si daně před koncem roku

Optimalizujte si daně před koncem roku

15.12. | 00:30 Finexpert.e15.cz

Vhodně zvolenou daňovou strategií lze ušetřit velké množství…

Prvý slovenský mačací raj – OZ Mačací raj Nové Zámky

Prvý slovenský mačací raj – OZ Mačací raj Nové Zámky

22.10. | 06:40 Wildcats.sk

Mačací raj” je názov súkromného depozitu pre mačičky, ktorý…

Jak využít amatérské fotografie

Jak využít amatérské fotografie

18.10. | 22:08 Web.libimseti.cz

Amatérské fotografování, lidem co jsou technicky zaměření,…

Výměna oken při rekonstrukích | Inoutic

Výměna oken při rekonstrukích | Inoutic

18.10. | 17:57 Inoutic.cz

Výměna oken představuje ekonomicky výhodné a…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym