Koníčky | Dům a zahrada

Podlahová krytina marmoleum - novinka ve světě interiérů

Btcz

16:43 | 4.11.2008
Btcz

Hodnocení

Zní vám marmoleum jako slovo linoleum? Pak nejste daleko od pravdy. Jedná se totiž o přírodní linoleum vyrobené z přírodních a obnovitelných zdrojů. Přečtěte si více o novém materiálu do interiérů.

Podlahová krytina marmoleum - novinka ve světě interiérů
Podlahová krytina marmoleum - novinka ve světě interiérů

Zdá-li se Vám marmoleum podobné se slovem linoleum, nejste daleko od pravdy. Marmoleum je totiž „přírodní linoleum.“ Výrobce si při zhotovování produktu zakládá na přísně ekologickém postupu. Tento 100% přírodní produkt je vyráběn pouze z přírodních a obnovitelných zdrojů. Heslem výrobce je „Tak dlouho, jak bude slunce zářit a déšť padat z nebes, bude Forbo moci vyrábět své Marmoleum®“

Nejvýznamnější surovinou pro výrobu této podlahové krytiny je lněný olej. Jako plnivo se používá dřevitá moučka. Ta má schopnost poutat do sebe pigmenty. Jako pojidlo je využívána pryskyřice šetrně získávaná z borovic. Dodává materiálu flexibilitu a sílu. Poslední složkou je velmi jemně mletý vápenec. Celá tato směs je umístěna na podkladu z upředené indické a bangladéšské juty.

Smyslové vlastnosti marmolea splňují i ty nejnáročnější požadavky. Vizuálně, a samozřejmě i fyzicky, působí velmi teplým dojmem. Díky široké barevné škále si vybere každý. Barevná paleta obsahuje vedle mramorovaných vzorů též jednobarevné odstíny. Z jednotlivých vzorů je možno skládat různé obrazce, díky kterým dokážete vytvořit originální design. Poskládat lze například obrázek na podlahu dětského pokoje. Firemní logo na podlaze recepce se určitě stane dominantním prvkem vstupní haly.

Marmoleum se uplatní ve všech typech interiérů. Díky naprosto neviditelnému způsobu spárování obstojí i v hygienicky vysoce náročných provozech. Přízeň si získá nejen ve velkých prostorech, jako je nemocnice, jídelna, administrativní budova či fitcentrum, ale také v běžné domácnosti, obzvláště pak v domácnostech alergiků. Jedná se totiž o materiál, který je nealergenní a antistatický.

Zdroj: Design-One.cz

Nepřehlédněte

Optimalizujte si daně před koncem roku

Optimalizujte si daně před koncem roku

15.12. | 00:30 Finexpert.e15.cz

Vhodně zvolenou daňovou strategií lze ušetřit velké množství…

Prvý slovenský mačací raj – OZ Mačací raj Nové Zámky

Prvý slovenský mačací raj – OZ Mačací raj Nové Zámky

22.10. | 06:40 Wildcats.sk

Mačací raj” je názov súkromného depozitu pre mačičky, ktorý…

Jak využít amatérské fotografie

Jak využít amatérské fotografie

18.10. | 22:08 Web.libimseti.cz

Amatérské fotografování, lidem co jsou technicky zaměření,…

Výměna oken při rekonstrukích | Inoutic

Výměna oken při rekonstrukích | Inoutic

18.10. | 17:57 Inoutic.cz

Výměna oken představuje ekonomicky výhodné a…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym