Lidé | Celebrity

Slavní, aneb jablko nepadá daleko ....díl I. | info-koktejl

Melodie

15:33 | 30.6.2008
Melodie

Hodnocení

Vzhledem k tomu, že seriál o dabingu se setkal s velkým ohlasem, připravila jsem pro vás sérii o slavných osobnostech naší kultury. Nejen svým hereckým či pěveckým uměním nám zpříjemňují život celé generace, mnohdy je dědictví genů opravdu široké - malířstvím počínaje a třeba sochařstvím konče. Pojďme nahlédnout do příbuzenských

Slavní, aneb jablko nepadá daleko ....díl I. | info-koktejl
Slavní, aneb jablko nepadá daleko ....díl I. | info-koktejl

Vzhledem k tomu, že seriál o dabingu se setkal s velkým ohlasem, připravila jsem pro vás sérii o slavných osobnostech naší kultury. Nejen svým hereckým či pěveckým uměním nám zpříjemňují život celé generace, mnohdy je dědictví genů opravdu široké - malířstvím počínaje a třeba sochařstvím konče. Pojďme nahlédnout do příbuzenských vazeb slavných českých rodin.

Byl předním českým hercem. Z jeho obsáhlé filmografie si připomeňme např. filmy Plavení hříbat, Smrt na černo, Tajemství hradu v Karpatech, Podzimní návrat, Babí léto a nebo třeba pohádkovou Arabelu. Jeho dětmi z rozvedeného manželství s Janou Brejchovou jsou herci Marek Brodský a Tereza Brodská.

Jde úspěšně ve stopách svých rodičů - vystudovala konzervatoř a prošla divadly v Plzni a v Praze. Se svou matkou si poprvé zahrála ve filmu Vlastně se nic nestalo, následoval film Citlivá místa a Má je pomsta - za vedlejší roli v tomto filmu získala Českého lva. Můžete ji vidět v "nováckém" seriálu Ulice. Je vdaná za fotografa Herberta Slavíka, se kterým má syna Samuela.

Během své herecké kariéry se stala nejobsazovanější herečkou své generace, sklízela obdiv a vavříny na všech domácích i zahraničních festivalech. Opakovaně byla vyhlášena Herečkou roku (1958, 1960). Z řady filmů jmenujme: Vlčí jáma (1957), Vyšší princip (1960), Noc na Karlštejně (1973), Mladý muž a bílá velryba (1978), Skalpel, prosím (1985), Vlastně se nic nestalo (1988), Početí mého mladšího bratra (2000). Herecký přínost Jany Brejchové českému filmu je nezpochybnitelný.

Zdroj: Info-Koktejl.cz

Nepřehlédněte

Super dárky jsou erotické pomůcky

Super dárky jsou erotické pomůcky

24.10. | 16:10 Darky-Clanky.cz

Gynekologové, sexuologové i urologové mnohdy také zdůrazňují…

Únik plynu v Litvínově zaměstnal v podvečer hasiče,…

Únik plynu v Litvínově zaměstnal v podvečer hasiče, plynaře a městské strážníky

19.10. | 22:40 Udalosti112.cz

LITVÍNOV / 18.10.2012 Masivní únik plynu zaměstnal ve…

Jak správně vychovávat děti?

Jak správně vychovávat děti?

18.10. | 10:37 Web.libimseti.cz

Jediná možnost je zrušit soukromí, protože zanikne rodina a…

Optimální myšlenkový směr

Optimální myšlenkový směr

17.10. | 15:35 Web.libimseti.cz

Jaký je optimální myšlenkový směr, kterým se máme vydat,…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym

Oblíbenost

Kvaky
Budka44