Kultura | Filmy a recenze

V pasti (Hard Candy)

Anonym

08:04 | 6.10.2008
Anonym

Hodnocení

Začíná hra na kočku a myš. A tentokrát bude tím slabším kočka...

V pasti (Hard Candy)
V pasti (Hard Candy)

Jak nalákat na film, o kterém nechcete prozradit ani větu? Co třeba takto: Hard Candy je thriller s prvky dramatu o dvou postavách Odehrává se v jednom bytě. Hmm, to asi moc nenadchne. Hard Candy je herecký koncert připomínající nejlepší dramatické divadelní kousky s napínavě drásajícím příběhem. Pořád chcete vědět víc? Ale já vám víc neřeknu! Zkrátka nečtěte tuto recenzi, raději upalujte do obchodu zakoupit si DVD. A pak mi můžete blahořečit.

Vy jste pořád ještě tady? No tak dobře, ale zkazíte si zážitek. Kamera sleduje internetovou konverzaci, kde mladičká Hayley flirtuje se svým virtuálním přítelem. Nakonec se oba dohodnou, že dojde k jejich prvnímu setkání. Ona, myslí vyspělá, přesto však mladičká čtrnáctka, on dvaatřicetiletý fotograf Jeff. Divák cítí, kam tahle scéna bude směřovat. Hayley nadšeně přemluví Jeffa, aby ji vzal k sobě domů a pustil jí záznam koncertu její oblíbené skupiny. Vše ubíhá tím děsivým směrem, nalitá vodka na stole, mladické flirtování a Hayleyin návrh se nechat vyfotografovat. Kamera nabírá na dynamice, beatová techno hudba zesiluje a v tu chvíli padá Jeff k zemi. Začíná hra na kočku a myš. A tentokrát bude tím slabším kočka.

Přestože Hard Candy stálo pouhý milión dolarů, budu pět chválu i po obrazové stránce. Režisér David Slade nechal svůj celovečerní debut digitálně kolorovat, čímž vtiskl filmu specifický punc a celý snímek tak působí bohatěji. Vše je navíc odvyprávěno bez hudebního doprovodu, což byl velmi odvážný tah, který se vyplatil, protože absence tohoto filmového prvku naopak přidává na syrovosti celému dramatu. Interiéry jednotlivých scén jsou navíc tvořeny jen jednobarevnými tapetami, takže vynikají postavy, které tak opticky vstupují do popředí. Slade velmi dynamicky střídá záběrové úhly a styly, čímž nadobro vtahuje diváka do už tak hutného děje. Tam kde Slídil Kennetha Branagha nudí už v polovině, vás Hard Candy nenechává vydechnout, aby vás „rozsekl“ zakončením za doprovodu jediné skladby filmu.

Všechno by to ale přišlo vniveč bez kvalitního obsazení. A tady teprve Hard Candy září jak půlnoční kometa a ta hvězda se jmenuje Ellen Page. Opomenutí nominovat ji na Oscara je potupa celé nominační akademie. Hayley v jejím podání je dívka s pevným odhodláním, naprosto jí věříte její dětinskou polohu, která pak v reflexi s její skutečnou podstatou diváka mrazí. Její protihráč Patrick Wilson hraje rovněž na jedničku, ale vedle Page je to jen důstojný „protivník“…

Zdroj: Galaxie.name

Nepřehlédněte

Už to nejde jako za mlada:-)

Už to nejde jako za mlada:-)

7.1. | 02:43 Video.maxizabava.cz

Zábava v důchodu aneb už to tolik nejde:-)

Horkýže slíže vydávájí výběrovku a jedou na turné

Horkýže slíže vydávájí výběrovku a jedou na turné

7.1. | 02:43 Koule.cz

Slovenští punkrockeři Horkýže slíže vydávají pod názvem V…

Iron Man 3 - první trailer

Iron Man 3 - první trailer

23.10. | 20:39 Filno.pise.cz

Včera jste se mohli podívat na první plakát k filmu Iron Man…

Zrecykluj song a vyhraj vlastní videoklip

Zrecykluj song a vyhraj vlastní videoklip

7.10. | 14:53 Hudebniakce.cz

Máte kapelu nebo jen rádi zpíváte, chtěli by jste natočit…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym

Oblíbenost