Koníčky | Dům a zahrada

Váš interiér v harmonii

Btcz

09:48 | 10.12.2008
Btcz

Hodnocení

Také máte někdy pocit, že se špatně soustředíte a nemůžete spát? Jeden z důvodu může být to, že vás ruší energie nevhodně proudící vaším interiérem. Tímto se zabývá feng-šuej a snaží se najít harmonii a tím i váš klid. Informujte se více o feng-šuej a o tom, jak si harmonicky vybavit váš interiér.

Váš interiér v harmonii
Váš interiér v harmonii

Již před sedmi tisíci lety lidé zjišťovali, jaká místa jsou nejvýhodnější pro žití. Jaké uspořádání obydlí přináší výhody a jaké naopak přítěž. Toto učení je i dnes na východě chápáno s největší vážností a respektem. Nikdo se nepustí do stavby budovy či tvorby interiéru bez konzultace s odborníkem na feng-šuej. Jeho smyslem je ukázat, jak si upravit své životní a pracovní prostředí. To umožní klidný a úspěšný život v naprosté harmonii s okolním prostředím.

Feng-šuej vnímá veškeré vlivy jako působení energie. Energie přichází do místnosti a pohybuje se v závislosti na jejím uspořádání. Je-li člověk touto energií zasažen, pocítí rozrušení. Nemůže se pořádně soustředit a je napjatý. Nachází-li se ale člověk mimo procházející energii, cítí naopak beznadějnost a prázdnotu. Cílem feng-šuej je najít harmonii. Správná míra proudící energie přináší člověku osvěžení a povzbuzení.

Podle feng-šuej je významná hlavně poloha a rozmístění nábytku v interiéru. To umožní správné proudění energie. Představme si modelovou situaci. V ložnici je okno za čelem postele a přesně naproti němu dveře. Člověk, který zde spí, nikdy nebude spát klidným spánkem. Bude neustále vystaven proudu energie mezi dveřmi a oknem. Významné je také umístění zrcadel. Designéři je často využívají pro optické zvětšení prostoru. Pro feng-šuej jsou ale zrcadla nebezpečnou hrozbou. Odráží energii, která pak chaoticky proudí po pokoji.

Jak máte na pracovišti umístěn stůl? Sedíte-li zády ke dveřím, je to velmi špatné. Podvědomý pocit ohrožení z nebezpečí za zády působí nepříjemně. Člověk se plně nesoustředí a to může vyvolat až pracovní stagnaci. Tento pocit neklidu a nejistoty se pak přenáší i do mezilidských vztahů s Vašimi kolegy.

Zdroj: Design-One.cz

Nepřehlédněte

Optimalizujte si daně před koncem roku

Optimalizujte si daně před koncem roku

15.12. | 00:30 Finexpert.e15.cz

Vhodně zvolenou daňovou strategií lze ušetřit velké množství…

Prvý slovenský mačací raj – OZ Mačací raj Nové Zámky

Prvý slovenský mačací raj – OZ Mačací raj Nové Zámky

22.10. | 06:40 Wildcats.sk

Mačací raj” je názov súkromného depozitu pre mačičky, ktorý…

Jak využít amatérské fotografie

Jak využít amatérské fotografie

18.10. | 22:08 Web.libimseti.cz

Amatérské fotografování, lidem co jsou technicky zaměření,…

Výměna oken při rekonstrukích | Inoutic

Výměna oken při rekonstrukích | Inoutic

18.10. | 17:57 Inoutic.cz

Výměna oken představuje ekonomicky výhodné a…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym