SM-Liiga: Rosa s Kašparem zajistili pro Oulu vítězství

Jaros

00:30 | 15.1.2010
Jaros

Hodnocení

Čtyřmi zápasy dnes pokračovala finská nejvyšší soutěž. Až nečekané drama probíhalo mezi IFK Helsinki a Blues Espoo. Hosté na ledě soupeře dvakrát vedli, ale úmorná snaha favorita nakonec slavila toužebný úspěch.

Čtyřmi zápasy dnes pokračovala finská nejvyšší soutěž. Až nečekané drama probíhalo mezi IFK Helsinki a Blues Espoo. Hosté na ledě soupeře dvakrát vedli, ale úmorná snaha favorita nakonec slavila toužebný úspěch. Poklidnější průběh mělo Oulu, které zejména díky gólům Pavla Rosy a Lukáše Kašpara slavilo tříbodový zisk v Lappeenrantě.

Ke klíčovým bodům se tlačili i Pelikáni z Lahti. K jejich smůle přebrali otěže zápasu v Kuopio do svých rukou až příliš pozdě. Čtyřbrankovou ztrátu začali korigovat od devětačtyřicáté minuty, když se jako první střelecky prosadil Saarinen. Za pouhých jednasedmdesát sekund na něj navázal Heino. Když v osmapadesáté minutě snížil na rozdíl jediné branky Soponen, tak se rodil pekelný závěr. Hosté se pokusili posledním možným taktickým záměrem dosáhnout na zázrak, ale ani odvolání gólmana Hovinena a nasazení šestého hráče do pole k úspěchu nevedlo. Naopak už za šest sekund toho využil Kapanen a namířil do opuštěné klece gól jistoty.

IFK Helsinky - Blues Espoo 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) Branky: 19. Petrell (Järventie), 45. Wirtanen (Töykkälä, Järvinen), 52. Granlund (Ahtola, Ramstedt) - 16. Lajunen (Kähkönen, Heiskanen), 25. Lajunen (Öhman).

Tappara Tampere - Ässät Pori 4:3 (1:2, 2:0, 1:1) Branky: 13. Nieminen (Leimu), 29. Lähde (T. Peltonen, Leimu), 37. Guolla (Mäntylä, Lucenius), 52. Koskela (Halme) - 6. Mäkilä (Huhtanen), 12. Kivenmäki (Määttä), 53. Kivenmäki (Luomala, Niemi).

Zdroj: Hokej.estranky.cz

Nepřehlédněte

Těsná prohra Slovanu "C" s Aší | TJ Slovan…

Těsná prohra Slovanu "C" s Aší | TJ Slovan Karlovy Vary

30.1. | 10:14 Tjslovankv.g6.cz

Céčko přivítalo na domácích drahách tým z Aše, který se v…

Uruguajsky kanonier Suarez uz patri Liverpoolu - Futbal…

Uruguajsky kanonier Suarez uz patri Liverpoolu - Futbal - Sport

28.1. | 20:58 Aktualne.centrum.sk

Aktualne.sk - kompletne spravodajstvo, spravy z domova i zo…

Silniční kolo Fondriest TF1 Anniversary Chorus SL -…

Silniční kolo Fondriest TF1 Anniversary Chorus SL - vel. L - Výprodej skladových kol - Celá kola |.

28.1. | 11:55 Dev.kolokram.cz

Kolo je skladem ve velikosti L. Dodání možné okamžitě.

Metodika tréninku a výživové poradenství » Jiří Lenikus…