Sport | Zdraví

Colostrum Essens - Otázky a odpovědi - Essens Club - Nejlevnější parfémy

Hodnocení

Imunita a dobré zažívání a nejen to. Bonivní colostrum je bohatým zdrojem imunoglobulinů s přirozenou schopností zvyšovat imunitu a posilovat obranyschopnost organismu před viry, bakteriemi, plísněmi. Colostrum pomáhá oddalovat projevy stárnutí.

Colostrum Essens - Otázky a odpovědi - Essens Club - Nejlevnější parfémy
Colostrum Essens - Otázky a odpovědi - Essens Club - Nejlevnější parfémy

Colostrum, též mlezivo, je první mléko produkované savci několik hodin po porodu, které má jedinečné složení rozdílné od běžného mléka. Tato první potrava je velmi důležitá pro zdravý vývoj a růst novorozence.Colostrum je cenné pro svůj vysoký obsah imunitních složek nezbytných pro přežití ve světě plném mikroorganismů, je nejbohatším zdrojem imunoglobulinů (protilátek), zejména IgG a růstových faktorů. V kolostru lze dále nalézt celou řadu prospěšných látek, které stimulují činnost imunitního systému jako laktoferin, cytokiny, laktoperoxidáza, lysozymy aj. Kromě uvedených imunitních složek je kolostrum zajímavé z výživového hlediska. Jde o potravinu s komplexním výživovým profilem, která obsahuje ideální složení všech živin, tj. bílkovin (proteinů), tuků, cukrů, vitaminů, minerálů, enzymů. Colostrum je netoxické, nevykazuje žádné interakce s jinými léky či potravinami. Obsah laktózy v kolostru je velmi nízký ve srovnání s běžným mlékem, proto je kolostrum často velmi dobře snášeno.Colostrum bovinní (kravské) je velmi podobné svým složením kolostru lidskému, z tohoto důvodu je stále častěji využíváno jako komplexní přírodní látka na podporu imunity v doplňcích stravy či funkčních potravinách pro děti, dospělé, sportovce a seniory.

Imunoglobuliny (protilátky) jsou specializované molekuly vyráběné imunitním systémem při setkání s cizorodými látkami, např. viry, bakteriemi. Jejich úkolem je rozeznat, neutralizovat a zajistit odstranění škodlivých mikroorganismů, odstartovat správnou a rychlou obrannou reakci na možné zdraví poškozující činitelé.Rozlišujeme 5 tříd imunoglobulinů: IgG, IgA, IgM, IgD, IgE. Kolostrum je velmi bohaté zejména na imunoglobuliny typu IgG, dále IgA a IgM. Kvalita kolostra se obecně stanovuje podle množství imunoglobulinů IgG, kterých je v kolostru kvantitativně nejvíce. COLOSTRUM dodávané společností INGREDIA s.r.o. má obsah IgG standardizovaný na nejméně 40 % z celkového množství bílkovin (proteinů), což lze označit jako nejvýše možné.

Našemu tělu zajišťují růstové faktory nejen normální růst a vývoj, ale pomáhají také regenerovat a urychlovat obnovování poškozených svalů, kůže, kostí, šlach a nervových tkání.Růstové faktory jsou biologicky velmi aktivní buňky, které pozitivně ovlivňují růst a vývoj buněk a tkání, podporují látkovou přeměnu (metabolismus) tuků, cukrů, ale také potlačují růst a rozmnožování tělu škodlivých buněk. V kolostru najdeme růstové faktory ve vysokých koncentracích, např. IGF-insulinu podobný růstový faktor, TGF- transformační růstový faktor, EGF-epiteliální růstový faktor.Růstové faktory stimulují tvorbu svalových tkání, což je důležité pro sportovce. Podporují spalování přijatých tuků - využitelné při dietách. Omlazují pokožku (s přibývajícím věkem, již od 25 let, hladina růstových hormonů klesá). Jsou účinky COLOSTRUM zaručené?Na tuto otázku je těžké odpovědět. Každý člověk je jedinečný. Každý reaguje jedinečně. A v životě není nic zaručené, jisté. Až na „jedno“. Toto platí obecně o všem, tedy také o COLOSTRUM.Celou řadu věcí můžeme ovlivnit svým přístupem. Dnešní výzkum a věda v oblasti farmacie nám nabízí celou řadu poznatků a informací o látkách zdraví prospěšných, které nám mohou pomoci prožít kvalitní život. Kolostrum mezi tyto látky patří. Přesvědčit se můžeme v celé řadě zahraničních studií. Kolostrum jako doplněk stravy a přírodní potravina neubližuje a jeho unikátní složení pomáhá už těm nejmenším, nejzranitelnějším. Je COLOSTRUM skutečně na přírodní bázi?

Ano. COLOSTRUM je mléko z prvních dvou dnů laktace ve formě sušeného prášku. U tohoto mléka došlo pouze k odstranění vody cestou sprejového sušení za přísně stanovených a sledovaných podmínek. Důvody těchto podmínek? Zabránit poškození biologicky cenných látek vyskytujících se v kolostru. Je COLOSTRUM vhodné i pro děti?Ano! COLOSTRUM je vhodné pro děti od 3 let. Je známo, že děti v dětském kolektivu si často vzájemně přenáší různé druhu nachlazení. COLOSTRUM je tak výborným pomocníkem pro posílení jejich imunity. Můžou COLOSTRUM užívat i pacienti, kteří hůře snášejí příjem laktózy?

Zdroj: Essens-club.cz

Nepřehlédněte

Zdravé recepty pro každý týden

Zdravé recepty pro každý týden

7.1. | 02:43 Zdravepondeli.cz

Zdravé recepty na každý týden jako inspirace pro racionální…

Osobný tréner

Osobný tréner

21.10. | 11:34 Sparring.sk

Ak chcete zmeniť svoj život a konečne sa začať hýbať, už…

Moje zkušenosti s Andropharmia Slim

Moje zkušenosti s Andropharmia Slim

19.10. | 21:37 Klikacvak.cz

Přebytečné kilogramy mě vždy trápily. Vyzkoušela jsem mnoho…

Nenechte se mýlit: Odpouštění je nesmysl!

Nenechte se mýlit: Odpouštění je nesmysl!

16.10. | 11:17 Zivotbezhranic.cz

Odpuštění - proces, kterým procházíme naprosto všichni, a to…


Komentáře

 • Karel Trač

  Karel Trač, 30.7.2012 000 19:15

  Vynikající doplněk stravy, který opravdu pomáhá a je jen na přírodní bázi a za rozumnou cenu!!

 • Karel Trač

  Karel Trač, 30.7.2012 000 19:48

  Vynikající doplněk stravy, který opravdu pomáhá a je jen na přírodní bázi a za rozumnou cenu!!

 • Anonym

Oblíbenost