Volný čas | Zajímavosti

Kolekce designového nábytku Steelwood

Btcz

11:31 | 26.11.2008
Btcz

Hodnocení

Zajímá vás svět designu? Nechte se inspirovat novou kolekcí designového nábytku Steelwood od Magis. Kreativita italského designerského dua se projevuje v unikátních stolech, policích a židlích. Prohlédněte si jejich designerské kousky a inspirujte se!

Kolekce designového nábytku Steelwood
Kolekce designového nábytku Steelwood

Italská firma Magis působí na mezinárodní scéně designového nábytku již od roku 1976 a má na svém kontě mnoho velmi zajímavých kolekcí. Není proto divu, že si pro spolupráci vybírá jen ty nejlepší designéry. Po úspěšné kolekci nábytku Striped z roku 2004 opět oslovila duo Bouroullec. Výsledkem je kolekce Steelwood.

Bratři Ronan a Erwan Bouroullec spolu tvoří v oblasti designu již deset let. Spolupracovali s takovými firmami jako Vitra, Kvadrat či Kartell. Rádi poukazují na to, že jejich osobnosti jsou naprosto protikladné. To však propůjčuje jejich výrobkům osobitý charakter. Vznikají tak produkty, které slučují zdánlivě neslučitelné. Jednotícím prvkem je oběma společný smysl pro perfekcionismus.

Steelwood je kolekcí designového nábytku. Základem jsou designové stoly určené pro interiér, police a také židle. Jak už název prozrazuje, kolekce Steelwood vzniká spojením dvou tradičních materiálů - oceli a dřeva. Autoři zvolili pevné a odolné bukové dřevo. Hlavní zajímavostí těchto produktů je, že vlastně nikdy nebudou zcela dokončeny. Jak sami autoři upozorňují, každý kousek je naprostý originál. Proč? Postupem času a užíváním dojde na dřevě ke vzniku patiny. To znamená změnu struktury povrchu a barvy dřeva vlivem působení vnějších faktorů. Vzniknou tak vskutku unikátní kousky.

Největším hitem celé kolekce je židle Steelwood chair. Jedná se pohodlnou designovou židli. Výroba židle Steelwood zahrnuje deset kroků. Při nich je ocelový plát lisován pro požadovaný tvar, až vzniká kostra židle. Na závěr jsou pomocí několika šroubů připevněny dřevěné části. Pro maximální pohodlí doporučujeme už jen pohodlný polštářek a můžete se posadit!

Zdroj: Design-One.cz

Nepřehlédněte

Jiřina Vetchý nechtěl hrát Okresní přebor se Sobotou

Jiřina Vetchý nechtěl hrát Okresní přebor se Sobotou

7.1. | 02:43 Aktualne.centrum.cz

Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze…

Holky a tráva: Prolistujte si konopný kalendář

Holky a tráva: Prolistujte si konopný kalendář

7.1. | 02:43 Reflex.cz

Přestože je všeobecně známo, že pěstování konopí je převážně…

Trucky na ledě 2. řada ONLINE

Trucky na ledě 2. řada ONLINE

7.1. | 02:43 Truckynalede.cz

Trucky na ledě jsou zpátky na Prima COOL a také na…

Vznikla Iniciativa Petr Čtvrtníček prezidentem

Vznikla Iniciativa Petr Čtvrtníček prezidentem

4.11. | 13:32 Taborsko.webnode.cz

ČR - V říjnu 2012 vznikla na sociální síti Facebook občanská…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym