Volný čas | Zajímavosti

Firemní logo

Btcz

13:22 | 26.11.2008
Btcz

Hodnocení

Firemní logo je způsob prezentace vaší firmy navenek. Logem vyjadřujete firemní aktivity, a proto je významnou součástí firemní identity. Firemn logo by tedy mělo být zajímavé a pro potenciální zákazníky snadno zapamatovatelné. Firemní logo se poté používá na razítka, hlavičky e-mailů či jako potisk různých reklamních předmětů.

Firemní logo
Firemní logo

Firemní logo je základní prvkem tzv. corporate designu, který je významnou součástí firemní identity. Chápeme ho jako vizuální vyjádření firemních aktivit. Firemní logo je určitým ztělesněním filozofie společnosti - toho, jak chce působit navenek. Logo firmy by mělo být snadno zapamatovatelné, variabilní, zajímavé a kvalitně zpracované. Výběr vlastního loga nesmí firma podcenit. Bude ji provázet při všech marketingových aktivitách.

Firemní logo je možné natisknout na reklamní předměty (viz Reklamní předměty) - například na reklamní textil (viz Reklamní textil) nebo reklamní propisky (viz Reklamní propisky). Je také součástí firemních razítek, hlaviček emailů a dalších administrativních prvků. Firemní logo je většinou vyvedeno ve firemních barvách. Odborníci doporučují nechat si vyrobit několik variant loga a ty využívat k různým příležitostem.

Firemní logo je stálé, k jeho výměně dochází jen velmi zřídka. Změna loga signalizuje určitý zvrat ve společnosti a musí být provedena velmi opatrně. Bývá spojena s potřebou změnit původní název firmy, s příchodem nového investora nebo se změnou produkce či s nutností distancovat se od negativní minulosti.

Zdroj: Slovnik.reda.cz

Nepřehlédněte

Jiřina Vetchý nechtěl hrát Okresní přebor se Sobotou

Jiřina Vetchý nechtěl hrát Okresní přebor se Sobotou

7.1. | 02:43 Aktualne.centrum.cz

Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze…

Holky a tráva: Prolistujte si konopný kalendář

Holky a tráva: Prolistujte si konopný kalendář

7.1. | 02:43 Reflex.cz

Přestože je všeobecně známo, že pěstování konopí je převážně…

Trucky na ledě 2. řada ONLINE

Trucky na ledě 2. řada ONLINE

7.1. | 02:43 Truckynalede.cz

Trucky na ledě jsou zpátky na Prima COOL a také na…

Vznikla Iniciativa Petr Čtvrtníček prezidentem

Vznikla Iniciativa Petr Čtvrtníček prezidentem

4.11. | 13:32 Taborsko.webnode.cz

ČR - V říjnu 2012 vznikla na sociální síti Facebook občanská…


Komentáře

  • Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buď první!
  • Anonym